Duel Demitra Team vs. Jágr Team rozhodol gólový uragán v druhej časti

24.08.2007 Celý región

Trenčín 24. augusta (TASR) - V piatkovej hokejovej exhibícii na trenčianskom zimnom štadióne zvíťazil Jágr Team nad výberom hostiteľov pod hlavičkou Demitra Team 9:7.
Keďže však išlo o charitatívne podujatie, rozhodujúce neboli góly, ale financie, ktoré organizátori tejto akcie venovali zdravotne postihnutým deťom (spolu 150.000 Sk) a mladým hokejistom Dukly Trenčín (900.000 Sk). Symbolické šeky s týmito sumami mladým hokejistom odovzdal patrón exhibície Pavol Demitra.

Demitra Team - Jágr Team 7:9 (4:2, 1:7, 2:0)
Góly: 7. , 12. a 30. Šatan, 1. a 41. Kopecký, 2. Škoula, 56. Nagy - 1. a 38. Rozsíval, 3. a 21. Plekanec, 22. a 31. Kotalík, 28. Novotný, 28. Balej, 29. Jágr
Rozhodovali: Mihálik - Ťažký, Bundil
6500 divákov.

Demitra Team: Halák, Kováč - Meszároš, Chára, Višňovský, Škoula, Sekera, Jurčina, Baranka - Demitra, Marián Hossa, Gáborík - Šatan, Kopecký, Nagy - Bartovič, Marcel Hossa, Radivojevič - Ronald Petrovický, Boogard, Assimakopoulos
Jágr Team: Pöpperle, Kopřiva - Rozsíval, Tomáš Kaberle, Melichar, Stehlík, Schnábel, Krajíček - Průcha, Plekanec, Jágr - Tlustý, Novotný, Kotalík - Pilař, Fleischner, Balej

Úvod prvej tretiny medzinárodnej hokejovej exhibície pod názvom Demitra Team - Jágr Team ponúkol pred vypredaným trenčianskym hľadiskom slušné hokejové divadlo. Ako prví sa ujali vedenia hostia spoza rieky Moravy. Už v prvej tretine otvorili skóre tohto gala večera. Domáci odpovedali ešte v tej istej minúte a vyrovnali na 1:1 gólom Kopeckého. Jágrovci v 3. minúte opäť otvorili skóre, no potom sa už na trenčianskom ľade presadzoval najmä slovenský výber hviezd NHL. Gólovo vynikol najmä útok Šatan-Kopecký-Nagy, ktorý tromi gólmi stanovil skóre prvej tretiny 4:2. Prostredná tretina sa začala sústredeným náporom českých hokejistov, ktorí v priebehu desiatich minút sériou piatich gólov ušli Slovákom na rozdiel troch gólov a z výsledku 4:2 bolo v polovici stretnutia 4:7. Z domácich hráčov na tento gólový uragán Jágra a spol. dokázal odpovedať iba Šatan v 30. minúte, ktorý znížil na 5:7. Druhá tretina sa však skončila so skóre 5:9. Vývoj tretej tretiny, v ktorej skórovali iba Slováci ukázal, že rozhodujúcou časťou tejto exhibície bol gólový uragán Jágrovcov v druhej časti hry.